« Ožujak 2024 »

OBAVIJEST O POČETKU NOVE NASTAVNE GODINE 2020./2021. I RASPOREDU PRVOG DANA NASTAVE
Autor: Tonći Tolić, 4. 9. 2020.

Dragi učenici i roditelji!

S velikim uzbuđenjem i radošću najavljujemo ponovni povratak učenika u školske klupe u školu. Nakon što smo prošlu školsku godinu u nekim razredima morali završiti na daljinu, a zbog pojave virusa COVID-19, radosni smo što se svi učenici ponovno vraćaju u školske klupe. I ova nova školska godina započinje u posebnim okolnostima, možda čak i težim od onih u kojima je završila stara, ali smo sve učinili i pripremili da bi sukladno svim epidemiološkim i organizacijskim uputama učenici u školi bili koliko je god to moguće sigurni i zaštićeni.

Nastavna godina 2020./2021. započinje u PONEDJELJAK 7. rujna 2020. godine.

Nastava se odvija u jednoj smjeni uz pridržavanje epidemioloških mjera.

Prvi dan nastave učenici će s imati sat razrednika gdje će ih razrednici upoznati sa svim epidemiološkim mjerama, posebnoj organizaciji nastave, posebnim pravilima koja će vrijediti te im dati sve ostale važne informacije o nastavi i školi u ovim posebnim okolnostima. Učenici će također tijekom sata razrednika preuzeti komplete udžbenika koje dobivaju od škole. U kompletima udžbenika bit će i izjave koje roditelji moraju potpisati o preuzimaju i čuvanju udžbenika te će potpisane izjave vratiti preko učenika u školu. Grad Vrgorac osigurao je komplete bilježnica (10 bilježnica za svakog učenika). OŠ Vrgorac je za sve učenike od 1. do 8. razreda osigurala po dvije platnene maske koje su obvezne u svim prostorijama škole i pred ulazak u školu (učenici razredne nastave u učionici ih ne trebaju nositi, no su svim drugim prostorijama trebaju).

RASPORED ULASKA UČENIKA ZA PRVI DAN ŠKOLE ZA UČENIKE OD 1. DO 4. RAZREDA u matičnoj školi

1. B – ulazi u  7.45
1. A – ulazi u  7.47
4. A – ulazi u  7.49

4. B – ulazi u  7.51

3. B – ulazi u  7.53
3. A – ulazi u  7.55
2. B – ulazi u  7.57

2.  A – ulazi u  7.59

Po ulasku u razred (školu) učenici peru ruke (ovakvi termini ulaska održat će se u ostalim nastavnim danima).

SVI ODJELI RN IMAJU SAT RAZREDNIKA 60 minuta.

U  matičnoj školi izlazak je kontroliran na način da uz pratnju učiteljice prvo izlazi 1.B, 1.A, 4.A, 4.B, 3.B, 3.A, 2.B, 2.A, a učiteljice vode brigu kako ne bi došlo do miješanja razrednih odjela.

RASPORED ULASKA UČENIKA ZA PRVI DAN ŠKOLE ZA UČENIKE OD 5. DO 8. RAZREDA

UČENICI PREDMETNE NASTAVE ULAZE NA DVA ULAZA KAO RAZREDNI ODJELI U SLJEDEĆIM TERMINIMA (termini će vrijediti i za ostale nastavne dane)

Kod ulaza učenici prelaze preko dezinfekcijske barijere, a u učionicama dezinficiraju ruke. Po svaki razredni odjela dolazi razrednik ili učitelj predmetne nastave kojeg imaju prvi sat i prati ih do učionice u kojoj će imati nastavu.

SVI ODJELI PREDMETNE NNASTAVE IMAJU SAT RAZREDNIKA 60 minuta i skraćenu nastavu do 10.15h te izlaze na ulaze na koje su ušli uz pratnju učitelja kojeg imaju zadnji sat.

Učitelji vode brigu da ne dođe do miješanja razrednih odjela.

Povratak učenika putnika sa autobusnog kolodvora kreće u 10.30h.

Učenici putnici dužni su u autobusu nositi masku.

Učenici za vrijeme nastave ne napuštaju školu stoga će marenda konzumirati u učionici.

O ostalim epidemiološkim mjerama bit ćete upoznati preko naših web stranica i preko roditeljskih sastanaka ili preko satova razrednika.