U ČAST KOZI I LOZI
Autor: Tonći Tolić, 23. 11. 2015.

U ČAST KOZI I LOZI

2. listopada 2015. na igralištu Osnovne škole Vrgorac tradicionalnom pučkom feštom Biklijada  odana je počast piću bikli – piće od mladog crnog vina i kozjega mlijeka koje ima afrodizijačka svojstva. Ova manifestacija povezuje tradiciju i tradicionalnu proizvodnju sa suvremenim stilom života. Na sajmu je osim degustacije bikle svake godine bogata gastronomska ponuda, te kulturni i zabavni program.

Ove godine na sajmu su se predstavili i naši mali zadrugari sa svojim rukotvorinama iz Učeničke zadruge Bušin. Na lijepo uređenom štandu izložili su svoje radove, a bilo je i ukusnih kolača koja su mamila djecu. Večer je prošla u veselom raspoloženju i druženju, a dobro se i tržilo što je dokaz da ljudi cijene trud i rad mali vrijednih zadrugara što im je veliki poticaj za nastavak rada i razvijanje bogatstva svojih ideja i ponuda.

Knjižničarka Adriana Turić Erceg