USPJESI NAŠIH UČENIKA NA ŽUPANIJSKIM NATJECANJIMA
Autor: Tonći Tolić, 31. 3. 2021.

USPJESI NAŠIH UČENIKA NA ŽUPANIJSKIM NATJECANJIMA

Posljednjih mjeseci održavala su se županijska natjecanja i smotre iz pojedinih predmeta i područja. Naši učenici ostvarili su zapažen uspjeh te pozvani na državnu razinu natjecanja.

Učenik Mladen Vegar (8.a) pod mentorstvom nastavnice Ivane Ćuže pozvan je na Državno natjecanje iz povijesti.

Na Županijskoj smotri LiDraNo, školski list Osnovne škole Vrgorac – „Školska oaza", pod mentorstvom Branka Radonića, predložen je za državnu razinu smotre.

Učenik  Darko Erceg (6.d)  pod mentorstvom nastavnice Vedrane Andrić nastupio je na županijskoj smotri LiDraNo samostalnim scenskim nastupom iz lirskog zapisa "Augustin - zvjezdana prašina djetinjstva" autorice Jasne Sušac te predložen za državnu razinu smotre.

Učenici Leon Ivan Erceg (5.d), Darko Erceg (6.d) i Božena Govorko (8.c) na županijskoj razini natjecanja „Čitanjem do zvijezda“ -  Nacionalnom projektu za poticanje čitanja i promicanje kulture čitanja - Natjecanje u znanju i kreativnosti ostvarili su 2. mjesto i plasirali se na državnu razinu natjecanja. U kreativnom uratku natjecao se učenik Leon Ivan Erceg i ostvario također 2. mjesto sa samo bodom razlike od prvoga mjesta te se također plasirao na državnu razinu natjecanja.