Autor: Tonći Tolić, 10. 6. 2013.

Povodom Dana škole, 18. svibnja 2013., učenici i učitelji OŠ Vrgorac priredili su završnu manifestaciju.

Program je osmislila Ina Međugorac, nastavnica glazbene kulture, a na njezin poticaj uključili su se i ostali učitelji i nastavnici. Važno je istaknuti da je nastavnica Ina u svoje četiri glazbene točke uključila većinu učenika viših razreda jer je glazbom nastojala razviti svijest o važnosti i ljepoti zajedništva. Izvedbe su bile glazbeno i tematski vrlo raznolike. Učenici petoga razreda, devedeset učenika, izveli su hrvatsku  tradicijsku pjesmu "Lipe li su mlade Kaštelanke". Prvi dio izvedbe obuhvaćao je  dvoglasno pjevanje uz pratnju blokflauta i plesne pokrete četiri para učenika, drugi dio izvedbe bio je odjeven u nešto modernije ruho – RAP izvedba stare dalmatinske pjesme.

U glazbenoj točki učenika šestih razreda sudjelovalo je stotinjak učenika, a oni su nas zabavili kanonskim pjevanjem engleske pjesme "Tko se smije" uz pratnju gitara.

Sedmaši su izveli Odu radosti, čudo od pet tonova u izvedbi solista i uz pratnju sedamdeset blokflauta.

Učenici osmih razreda otpjevali su Oh, When the saints, crnačku duhovnu pjesmu, uz pratnju blokflauta te melodijskih i ritmičkih udaraljki.

Ovogodišnja je manifestacija iznjedrila i prave glumačke zvijezde: simpatije publike osvojila je Anica Grljušić monologom iz Saltenova romana Bambi.