SVEČANI PRIJEM PRVAŠA U ČLANSTVO KNJIŽNICE
Autor: Tonći Tolić, 11. 12. 2014.

4. prosinca 2014. učenici 1. a i 1. b razreda s učiteljicama Katicom Barbir i Cvitom Tolić posjetili su našu školsku knjižnicu. Knjižničarka je s družinom Mladih knjižničara pripremila za njih mali šaljivi igrokaz Upis u školu kako bi im sat upoznavanja  školske knjižnice i knjižničarke protekao što veselije i opuštenije.

Mladi knjižničari su nasmijali djecu svojom uživljenošću u uloge učitelja, nepismene majke koja upisuje svog nestašnog dječaka u prvi razred i dječaka koji se dosađuje i nepristojno ponaša dok majka pokušava razgovarati s učiteljem, ali stalno upadaju u šaljive nesporazume. A zatim je krenuo razgovor o knjižnici. Učenici su naučili gdje se što u knjižnici nalazi, što nam je potrebno da bismo se snašli među knjigama i policama, kako pronaći knjigu i tražiti pomoć knjižničarke. Naučili su čemu knjižnica služi, kako se posuđuju knjige, koja je razlika između knjižnice i knjižare te školske i gradske knjižnice. Posebnu pozornost posvetili smo pravilima lijepoga ponašanja u knjižnici i prema knjigama. Pokazivala sam učenicima fotografije koje su prikazivale različita ponašanja,  a oni su zaključivali koje je ponašanje primjereno za knjižnicu a koje nije.

Na kraju smo podijelili članske iskaznice i vesele straničnike koje su za njih izradili za uspomenu Mladi knjižničari, uz objašnjenje što je straničnik i čemu služi. Učenici su sat u knjižnici ocijenili smješkićem kojega su nacrtali u svoje  crtančice, a zatim smo se zajedno fotografirali za uspomenu i dogovorili češće susrete u našoj knjižnici.

Knjižničarka:

Adriana Turić Erceg