3. TPM SASTANAK U BUKUREŠTU
Autor: Krešimir Kuran, 25. 7. 2022.

U Bukureštu (Rumunjska) je od 29.6. do 1.7. 2022. održan 3. po redu TPM sastanak Erasmus +projekta "Integrating Special Needs Individuals into Digital-Holistic Leraning". Na sastanku su uz partnere iz Turske (2 institucije), Španjolske (2 institucije), Portugala, Poljske i domaćina Rumunjske sudjelovali učitelji i stručni suradnici OŠ Vrgorac; Mone Ademi, Danijela Herceg, Laura Ćorić, Dunja Šulenta, Ivana Bašić, Krešimir Kuran, Duško Martinac i Ivan Klaričić. Sastanci su se održavali u prostorijama Sveučilišta u Bukureštu, na odjelu za obrazovne znanosti i psihologiju.

Analizirani su dosadašnja postignuća na projektom predviđenim intelektualnim rezultatima 1, te donesene smjernice za intelektualne rezultate 2 čiji će krajnji proizvod biti aplikacija za djecu s teškoćama u razvoju. Aplikacija koja će biti kako na engleskom tako i na jezicima partnera ima za cilj na zanimljiv i jednostavan način razvijati kod djece socioemocionalne vještine, brigu o sebi i vještine potrebne za svakodnevno funkcioniranje. Krajnji proizvod trebao bi biti dostupan svim učiteljima i učenicima koji na takav način žele poboljšati svoj rad odnosno učenje. Za vrijeme boravka naših učitelja u Bukureštu ostvaren je kontakt sa zastupnikom hrvatske nacionalne manjine u Rumunjskom parlamentu, Giureci-Slobodanom Gherom koji ih je 2. i 3. srpnja ugostio u općini Karaševo gdje živi najveći broj Hrvata u Rumunjskoj. Slobodan Ghera je predstavnike naše škole upoznao s radom Zajednice Hrvata u Rumunjskoj i radom hrvatske škole u Karaševu. Zajedno s ravnateljicom spomenute škole izrazio je želju za suradnjom sa OŠ Vrgorac, ali i ostalim institucijama našega grada.